Чому гриби - це унікальна дієтична добавка?

Чому гриби - це унікальна дієтична добавка?

Чому гриби — це унікальна дієтична добавка?

Є багато думок з приводу користі та безпечності грибів. Деякі кажуть, що гриби малодосліджені, що вони дають side effect, токсини та багато іншого. Інші, навпаки, будують культ навколо них та кажуть про їх божествене походженн. В будь-якому випадку гриби викликають настороженість та інтерес одночасно. Давайте сьогодні ближче розглянемо сутність цих малих (а інколи і не дуже) істот, які не тільки дивують, а й допомагають отримувати цінні мікро та макро елементи.

Гриби просто їжа або щось більше?

Тільки лінивий не знає або не чув про потенціал їстівних грибів для здоров’я. Не дивлячись на те, що вони часто включаються до рекомендації щодо здорового харчування. Чому так? 

Якщо коротко, то через невіглавство. Набагато простіше дізнатись про користь якогось броколі або авакадо, аніж грибів, де треба багато читати, порівнювати, досліджувати і тд. 

А тим часом, гриби доповнюють раціон людини різноманітними біологічно активними молекулам, які дефіцитні в продуктах рослинного та тваринного походження, являючись функціональною їжею саме для профілактики різних захворювань людини. 

“Незважаючи на те, що гриби широко використовуються як лікарські засоби вже більше 2000 років, в усьому світі потенційна сфера використання дикорослих грибів залишається невикористаною.”пише Pub Med. 

Pub med також наголошує на унікальних елементах та їх важливій ролі в профілактичній охороні здоров’я, через їх позитивний вплив на імунну систему. Обговорюється потенціал грибів як противовірусних, протизапальних, протипухлинних та інших засобів для здоров’я.

Гриби містять найкращі джерела неперетравлювальних олігосахаридів та ерготіонеїну, який людина не може самостійно синтезувати, саме той унікальний антиоксидант, цитопротекторного та протизапального елемента з терапевтичним потенціалом, схваленого світовими харчовими агенствами. Пребіотична активність грибів благотворно впливає на роботу кишкового гомеостазу та покращує баланс кишкової мікробіоти, впливає на ріст нервових і мозкових клітин.

Звучить багатообіцяюче, чи не так? Але це не просто гарні слова, а конкретні задокументовані факти!

Багато досліджень визначили результати збереження здоров’я корисних грибів для захисту або лікування різних хронічних захворювань. 

Але гриби токсичні, чи не так?

Більшість їстівних грибів, як і більшість харчових продуктів, мають обмежену ймовірність надлишкової дози або токсичності і поряд з незначними побічними ефектами, є ідеальними кандидатами для розробки новітніх дієтичних добавок і терапевтичних засобів.

Харчова цінність грибів

Багато видів грибів мають різноманітний склад і харчову цінність. Звичайні гриби забезпечують мікроелементи та мінімальну енергію, будучи постачальниками сирого протеїну, кількох необхідних мінералів, складних полісахаридів, знежирених, але з незамінними ненасиченими жирними кислотами (>75%), вітамінів B (B2 рибофлавін, B9 фолат, B1 тіамін, B5 пантотенова кислота і B3 ніацин).

В даний час зростає популярність та увага до використання грибів у розробці природних функціональних дієтичних добавок і біотерапевтичних засобів, оскільки вони можуть модулювати імунну систему і діяти як протизапальні препарати, завдяки високому вмісту антиоксидантів. 

А чи можна веганам?

Вегани утримуються від споживання продуктів тваринного походження, тому їм може не вистачати вітаміну B12, який відповідає за підтримку мієліну, що оточує нервові клітини, розумові здібності, утворення еритроцитів і розщеплення жирів і амінокислот для виробництва енергії.

Вітамін B12, як правило, низький у більшості різновидів грибів і повністю відсутній у рослинних джерелах і має тісний зв’язок з фолієвою кислотою, яку як і B12 так люблять купувати в аптеках окремо. Обидва залежать один від одного для належної роботи. Тим не менш, гриби шиітаке містять найбільшу кількість вітаміну B12 - 5,6 мікрограмів на 100 г сухої речовини. 

Висновок:

Гриби - це незамінний ресурс для сучасної людини, який не тільки покращує загальний стан, а й допомагає бути у фокусі, щоб досягати своїх цілей. Якщо ти часто відчуваєш неспокій, у тебе мало енергії та мотивації, то гриби можуть допомогти з цим. Треба просто повірити та почати приймати мікродозинг цих прекрасних та чудових істот.